fbpx

Często zadawane pytania

Często zadawane pytania

Oznacza to, że Lotan® stanowiący powłokę nieprzywieralną, nie zawiera szkodliwych dla zdrowia cząsteczek kwasu perfluorooktanowego.

Lotan® jest specjalną powłoką antyadhezyjną (nieprzywieralną), wykorzystywaną tylko i wyłącznie w naczyniach AMT. Dzięki właściwościom Lotanu®, posiłki można przyrządzać beztłuszczowo. Nieprzywieralne właściwości powłoki powodują, że czyszczenie naczyń AMT wymaga mniejszej ilości wody i detergentów, a niekiedy potrzeba tylko przetarcia kawałkiem papieru.

Celem zachowania właściwości nieprzywieralnych powłoki Lotan® przez jak najdłuższy czas, nie zaleca się używania silnych detergentów, szczotek, szorstkich oraz drucianych myjek.

Powłoka Lotan® jest wysoce odporna na zarysowania, niemniej jednak aby cieszyć się walorami i funkcjonalnością naczyń AMT przez możliwie jak najdłuższy czas, zaleca się stosowanie akcesoriów z miękkiego tworzywa, takiego jak silikon, drewno bądź nylon.

Tak, naczynia AMT mogą być używane w piekarnikach nawet do 260 oC. W przypadku patelni z rączką odpinaną, maksymalna temperatura dla rączek odpinanych w piekarniku to 140 °C. Należy odpiąć rączkę w przypadku zamiaru użycia naczynia w piekarniku w temperaturze powyżej140 °C.

Produkty przeznaczone na indukcję można również używać na innych rodzajach powierzchni grzewczych. Producent zaleca jednak, aby, celem osiągnięcia jak najlepszych rezultatów w gotowaniu, do kuchenek gazowych, elektrycznych, ceramicznych i podobnych używać naczyń ze standardowej kolekcji, a na kuchenki indukcyjne, naczynia przeznaczone na tego rodzaju powierzchnie grzewcze.

Dzięki nieprzywieralnym właściwościom powłoki Lotan®, posiłki można przyrządzać beztłuszczowo. Jeśli konieczne jest użycie tłuszczów/olejów, można użyć mniejszej ilości.

Odbarwienie może pojawić się w przypadku utrzymywania przez długi czas zbyt długiej temperatury, co świadczy o przegrzaniu naczynia.

Osad pojawiający się na zewnętrznej stronie dna naczynia po myciu w zmywarce jest zjawiskiem naturalnym wynikającym z reakcji chemicznej z alkaliami często stosowanymi w tabletkach do zmywarek i nie wpływa na właściwości naczynia. W celu usunięcia zabrudzenia najlepiej użyć mleczka do czyszczenia, bądź detergentów zawierających kwas cytrynowy lub / i octowy, i umyć ręcznie za pomocą myjki do naczyń.

Patelnie AMT można poddawać recyklingowi, ponadto korpus odlewany jest z najwyższej jakości recyklingowego aluminium.

Tak, produkty AMT można myć w zmywarce.