fbpx

Dbamy o Ziemię

W AMT stawiamy nie tylko na innowacyjne rozwiązania, ułatwiające gotowanie i zwiększające jego efektywność. Równie ważna jest dla nas dbałość o ekologię i oszczędność zasobów naturalnych. Wybierając naczynia kuchenne AMT, chronisz środowisko razem z nami, a przy tym zmniejszasz wydatki na wodę i energię!

 Wykorzystujemy zasoby odnawialne


Produkty AMT powstają z w 100% recyklingowanego aluminium, które może być ponownie przetworzone.

Do pakowania używamy szarych pudełek, odpowiednich do recyklingu. Zamiast klasycznego opakowania możesz wybrać ekologiczną torbę wielokrotnego użytku.


Dbamy o bezpieczeństwo

Naczynia AMT powstają ze starannie wyselekcjonowanych, bezpiecznych materiałów. Używamy stopu aluminium AlSi10Mg(Cu)233, dopuszczonego do produkcji naczyń gastronomicznych przeznaczonych do kontaktu z żywnością. Nie stosujemy  PFOA ani żadnych innych substancji, szkodliwych dla zdrowia i środowiska. 

Oszczędzamy wodę

Specjalna powłoka sprawia, że czyszczenie naczyń jest szybkie i proste, nie wymaga dużej ilości wody i detergentów. Opracowany przez nas system gotowania na bazie naturalnej kondensacji – bez użycia wody – pozwala zachować o ok. 20% więcej witamin i minerałów, niż w tradycyjnym gotowaniu.

Ograniczamy eksploatację

Aluminiowa konstrukcja sprawia, że naczynia AMT są wyjątkowo trwałe: zamiast wymieniać patelnię raz na kilka lat, korzystasz z tej samej przez całe swoje życie. Dzięki opatentowanej przez nas powłoce Lotan®, chroniącej przed przywieraniem i przypaleniem jedzenia, nie musisz używać oleju ani papieru do pieczenia.

Oszczędzamy energię

Aluminium gwarantuje błyskawiczny transfer ciepła, zaś grube dno naczyń rozkłada je równomiernie i utrzymuje nawet po wyłączeniu kuchenki. Efekt? Mniejsze zużycie energii i nawet 20% mniej wydatków dla Ciebie! Wydajność energetyczną naczyń AMT potwierdza certyfikat energooszczędności klasy A, przyznany przez TÜV Rheinland.